17 March 2017

Young & Rubicam współrealizuje projekt badawczy pn. Best Countries 2017

Best Countries to cykliczny projekt badawczy, realizowany przez Young and Rubicam w partnerstwie z U.S. News & World Report oraz Wharton School of the University of Pennsylvania.

Celem gigantycznego przedsięwzięcia, angażującego w 2017 roku ponad 20 tysięcy respondentów – ludzi biznesu, liderów opinii, a także zwykłych obywateli kilkudziesięciu państw – jest pozyskanie wiedzy o wizerunkach poszczególnych marek narodowych. Wyniki opublikowano w formie szczegółowych subrankingów dotyczących różnych dziedzin, takich jak edukacja, kultura, biznes, etc., a także głównego rankingu biorącego pod uwagę wszystkie badane parametry.

Klasyfikację najlepszych krajów otwiera Szwajcaria (pierwsze miejsce), zamyka zaś Serbia (miejsce osiemdziesiąte). W najnowszej edycji projektu w gronie badanych państw po raz pierwszy znalazła się Polska, plasując się w ogólnym rankingu na 31 pozycji, zaraz po Izraelu i tuż przed Arabią Saudyjską.

W rankingach szczegółowych swój najwyższy, piąty wynik uzyskaliśmy w kategorii „Best countries to invest in”. Najsłabiej, na 79 lokacie, wypadliśmy w subrankingu „Movers” odzwierciedlającym wyróżnialność i dynamikę wizerunku krajów.

Wyniki badania są dostępne na stronie
https://www.usnews.com/news/best-countries
https://www.usnews.com/news/best-countries/poland

Back to top